Każdy z nas, kto wychowywał się lub miał okazję po prostu żyć w poprzednio panującym systemie, co by o nim nie mówić, z całą pewnością pamięta fakt, iż w sklepach nie było zbyt wielkiego wyboru, niezależnie od tego o jakich produktach mówimy. Jedni z nas pamiętają to z własnych doświadczeń, inni zaś pamiętają to z lekcji historii czy po prostu z opowieści nieco starszych od nich członków rodziny. Dla tych najmłodszych zaś często może wydawać się to niezwykle niepojęte. Wszystko z racji, iż w dzisiejszych czasach sklepowe półki przepełnione są wręcz wszelkiej maści produktami, a z tygodnia na tydzień zarówno tych wspomnianych chwilę wcześniej półek, jak i samych produktów tylko przybywa. Wybór nie jest jednak prostszy, wprost wręcz przeciwnie. Często wybór jest na tyle szeroki, że tak po prawdzie niezwykle trudno jest się nam zdecydować na jeden, konkretny produkt. Szczególnie jeśli stajemy w sklepie kosmetycznym, niezależnie od tego czy jest to mały, osiedlowy sklepik, czy duży sklep drogeryjny, należący do jeszcze większej sieci sklepów, przed dwiema półkami. Jedna z nich oznaczona jest napisem „produkty ekologiczne”, druga zaś takiego napisu jest pozbawiona.

Czym różnią się produkty ekologiczne od tych zwykłych

Jak sama nazwa wskazuje, czego też nie trudno jest się domyślić, produkty ekologiczne cechują się tym, iż w ich składzie znajdziemy jedynie składniki pochodzenia naturalnego. W przypadku produktów regularnych w ich składzie bardzo często znajdują się wszelkiej maści chemikalia mające wpływ na datę przydatności do użycia danego produktu, czasem na jego smak lub zapach, a innym razem nawet na jego działanie. Owszem, produkt który został wprowadzony do regularnej sprzedaży nie może w bezpośredni sposób, w najmniejszym nawet stopniu, zagrażać naszemu życiu lub zdrowiu, jednakże niezależne badania od wielu lat wskazują na to, że regularne używanie produktów stworzonych z dodatkiem składników pochodzenia chemicznego, po wielu latach może mieć naprawdę zgubny wpływ na stan naszego zdrowia. Nic dziwnego więc, że na rynku pojawiły się produkty ekologiczne, pochodzenia naturalnego. Niejako opozycja do tych wspomnianych nieco wcześniej. W składzie produktów ekologicznych nie znajdziemy więc ani grama sztucznych zamienników ani chemii. Wszelkie składniki muszą być w pełni naturalne oraz stworzone z dbałością o naturę. Dlatego też kosmetyki ekologiczne nie są z reguły testowane na zwierzętach, co dla niektórych z nas jest szczególnie ważnym aspektem, gdy decydujemy się na zakup produktu. Niestety, kosmetyki ekologiczne często są nieco droższe od tych, które oznaczenia „produkt ekologiczny” nie posiadają. Wiąże się to z faktem, iż podczas ich produkcji, zgodnie ze wcześniejszymi informacjami, nie stosuje się ani grama sztucznych dodatków chemicznych, które to z reguły bywają sporo tańsze niż ich naturalne zamienniki, a dodatkowo ich działanie jest o wiele bardziej efektywne. Niestety, producenci widząc, że produkty pochodzenia ekologicznego coraz to bardziej zyskują z miesiąca na miesiąc na popularności, bardzo często decydują się na nie do końca uczciwe wobec klientów zabiegi stosowania haseł reklamowych typu „zdrowy produkt”, czy „produkt naturalny”. Nie zawsze jednak jest dokładnie tak jak jest to opisywane.

Jak nie dać się nabrać.

Na szczęście nie jesteśmy skazani na wybieranie całkowicie na ślepo, na czyste strzały. Warto zajrzeć do internetu, który okazuje się być prawdziwą skarbnicą wiedzy na temat kosmetyków ekologicznych. Wpisując w pole tekstowe wyszukiwarki stron internetowych hasło puder mineralny opinie, naszym oczom ukaże się naprawdę sporo wyników. I bardzo dobrze. Możemy dzięki nim zaczerpnąć opinii innych użytkowników na dany temat. Oprócz hasła „puder mineralny opinie” należy również wziąć pod uwagę hasło takie jak „skład” danego produktu. Dzięki temu będziemy mogli poddać analizie skład produktu (producent nie może przed nami go ukrywać), dzięki czemu będziemy wiedzieli czy mamy do czynienia z prawdziwie ekologicznym produktem, czy tylko z chwytem marketingowym na który niemal daliśmy się złapać. Puder mineralny opinie, czy chociażby puder mineralny firmy X skład to hasła, które stale powinniśmy wpisywać zanim zdecydujemy się na zakup produktu co do którego nie mamy stu procentowej pewności. Dzięki temu unikniemy zbędnego rozczarowania samym produktem, zaś po latach nasza skóra z całą pewnością nam za to podziękuję. Okaże się to o wiele bardziej opłacalne i to mimo faktu, iż teraz będziemy za kosmetyki ekologiczne płacić parę złotych więcej niż za zwykłe kosmetyki dostępne w regularnej sprzedaży. Analiza składu wcale nie musi być trudna i śmiało możemy przygotować sobie ściągawkę, którą zapiszemy chociażby w notesie czy telefonie, dzięki czemu wszelkie nieznane nam składniki, które wyczytamy najczęściej z tyłu opakowania produktu, będą dla nas o wiele bardziej zrozumiałe, zaś z czasem nie będziemy nawet potrzebowali samej ściągawki. Jeżeli już decydujemy się na zakup droższego, ekologicznego produktu zadbajmy o to, by nasz wybór był w pełni odpowiedzialny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here