W dzisiejszych czasach wybór w sklepach jest naprawdę wielki. Producenci co rusz na rynek wypuszczają coraz nowsze produkty, a te stare „dopieszczają” tak, że kuszą jeszcze bardziej. Konkurencja rośnie w zastraszającym tempie, a nawet najmocniej twardo stąpający po ziemi człowiek może nieźle się pogubić idąc do niewielkiego nawet sklepu. Nie inaczej jest na rynku kosmetycznym. Producenci co chwilę wypuszczają, jak sami zapewniają najlepsze do tej pory produkty, a dodatkowo każdy z nich na różne, choć niestety nie zawsze uczciwe sposoby, stara się przekonać nas do wyboru właśnie jego, konkretnego produktu. Taki stan rzeczy nie ma nawet porównania z latami wstecz, gdzie półki sklepowe świeciły pustkami. Dziś człowiek często staje niezależnie czy w małej osiedlowej drogerii, czy w dużym sklepie drogeryjnym na przykład w galerii handlowej i zastanawia się nad wyborem. Jak więc nie dać się zwariować chcąc kupić zwykły puder mineralny?

Wybieramy odpowiedzialnie

Całe szczęście z miesiąca na miesiąc coraz to większa grupa klientów zaczyna nieco dłużej zastanawiać się przed konkretnym zakupem, zanim go dokona. Z całą pewnością bardzo duży wpływ na ten fakt miało spopularyzowanie internetu, gdzie powstało zarówno wiele sklepów internetowych w ofercie których znajdziemy wiele produktów o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia, jak i stron internetowych oraz grup i forów dyskusyjnych za pośrednictwem których możemy dowiedzieć się nieco więcej o interesującym nas produkcie. Nie jesteśmy więc sami, zanim zdecydujemy się na zakup jakiegoś produktu, wolimy wcześniej sprawdzić informacje i dopytać, niż pochopnie kupować. To bardzo dobra wiadomość. Badania statystyczne jasno pokazują, że konsumenci stają się coraz to bardziej wymagający i coraz chętniej wolą kupić lepszy produkt jakościowo, nawet jeśli jest on nieco droższy niż ten gorszy pod względem jakości. To właśnie dzięki temu można zauważyć coraz to większą popularność produktów określanych mianem ekologicznych i naturalnych. Mowa oczywiście tu nie tylko o żywności, ale również i o kosmetykach. Dlatego też coraz częściej decydujemy się kupić puder mineralny, a nie zwykły puder. Producenci jednak widzą rosnącą popularność kosmetyków ekologicznych i bardzo często stosują nieczyste chwyty marketingowe, by namówić nas na ich produkt. Niestety, czasami (i to wcale nierzadko) im się to udaje.

Jak nie dać się nabrać kupując puder mineralny

W przypadku produktów ekologicznych przeznaczonych do spożycia sprawa jest o wiele łatwiejsza i jaśniejsza. Producenci pod żadnym pozorem nie mogą stosować haseł typu „bio”, „eco”, czy „organic”, jeśli nie spełnią oni określonych prawnie, dosyć restrykcyjnych norm i szeregu zasad, które mówiąc w jaki sposób powinna być prowadzona produkcja ekologiczna. Jeśli mowa zaś o kosmetykach ekologicznych kwestia ta wygląda nieco gorzej. Mianowicie tutaj producenci niezwykle chętnie (nie jest to do końca regulowane) korzystają z haseł reklamowych typu „czysta natura”, „naturalne piękno”, czy „zdrowy produkt”, umieszczając je na opakowaniach produkowanych przez siebie rzeczy niemal bez ograniczeń, na co tak po prawdzie bardzo często dajemy się nabrać. Dlaczego jednak powinniśmy uważać? Otóż, niezależne badania jasno wykazują, iż regularne stosowanie produktów z dodatkami chemicznymi po wielu latach może mieć zgubny wpływ dla naszego zdrowia. Owszem, nic nam się nie stanie, gdy użyjemy danego produktu jedynie parę razy, gdyż żaden produkt wprowadzony do regularnej sprzedaży nie może zagrażać naszemu zdrowiu ani życiu, jednakże mowa tutaj jest o skutkach z którymi borykać się możemy po wielu latach. Każdemu z nas zależy przecież na tym, by móc cieszyć się świetnym stanem zdrowia przez długie lata, zarówno jeśli mowa o zdrowiu fizycznym, jak i gdy mówimy o zdrowiu psychicznym. Producenci jednak bardzo chętnie korzystają z dodatków chemicznych podczas produkcji, gdyż są one nie tylko łatwiej dostępne, ale również i tańsze, a często także i o wiele bardziej efektywne w działaniu. Dodatkowo do produktów dodaje się różnego rodzaju polepszacze zapachu, smaku czy działania, a także konserwanty, by produkt mógł mieć dłuższą datę ważności. W przypadku produktów ekologicznych podczas produkcji nie ma najmniejszego miejsca na jakikolwiek dodatek chemiczny. Już od najwcześniejszych faz produkcji produkty ekologiczne przygotowywane są zarówno metodami w pełni naturalnymi, jak i z wykorzystaniem w pełni naturalnych składników, co swoje odzwierciedlenie ma od razu widoczne, gdy zaczynamy czytać skład interesującego nas produktu. Taki produkt, w pełni naturalny, jest o wiele bardziej zdrowy. Dlatego też warto wcześniej poddać analizie podany przez producenta na opakowaniu skład produktu, by mieć pewność odnośnie tego czy produkt który nas zainteresował w rzeczywistości jest w stu procentach naturalny i po prostu ekologiczny. Nawet jeśli będzie nas to kosztowało nieco więcej, potraktujmy to po prostu jako inwestycję w nasze zdrowie, które jest przecież bezcenne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here