Każdy z nas chce mieć piękne wypielęgnowane ciała, jednak myślimy również o tym aby nasze ciało nie przyjmowało żadnych niepotrzebnych chemicznych substancji. Na początek warto więc wyjaśnić co to są te całe SLS i inne substancje nie porządane dla naszej skóry

Co to jest SLS?

  • SLS (skrót z ang. sodium laureth sulfate), inaczej laurylosiarczan sodu – w stężeniu powyżej 10% może uszkadzać i podrażniać skórę. Uważa się, że może prowadzić do zaburzeń hormonalnych i sprzyjać nowotworom, chociaż nie ma jednoznacznych badań to potwierdzających. SLS w kosmetykach to częsty ingredient szamponów i mydeł.

  • ALS (skrót z ang. ammonium lauryl sulfate) to silny detergent, który podobnie jak SLS należy do grupy siarczanów. Jest substancją pianotwórczą, sprawia, że kosmetyki dobrze się pienią i dokładnie oczyszczają skórę czy włosy.

  • Parabeny to środki konserwujące, które przedłużają trwałość kosmetyków. Nie wszystkie są uznawane za bardzo szkodliwe, np. używane w nikłym stężeniu metyloparaben oraz etyloparaben. Mniej dobrą opinią cieszą się propyloparaben i butyloparaben.

Formaldehyd, inaczej aldehyd mrówkowy, to silny konserwant o potwierdzonym działaniu rakotwórczym. Używany w lakierach do paznokci i w środkach do pielęgnacji jamy ustnej, a także szamponach i balsamach. Występuje pod wieloma nazwami w składach, m.in. benzylhemiformal, bronopol, DMDM hydantoin, MDM hydantoin.

  • Silikony to spora grupa składników, które wpływają na konsystencję kosmetyków. Np. silikon o nazwie simethicone dodawany jest do tuszu do rzęs. Silikony obecne są w wielu szamponach i odżywkach jako produkty zmiękczające włosy pod nazwami dimethiconol i phenyl trimethicon.

Marki kosmetykiczne bez sls


Kosmetyki naturalne Organic Shop

Physicians Formula

Organic Wear CC Mascara podkręcający tusz do rzęs Ultra Black 7,5g

Pokochasz Organic Shop z trzech powodów. Po pierwsze to kosmetyki bez parabenów, SLS i silikonów. Po drugie pięknie pachną i po trzecie – skutecznie pielęgnują skórę. Warto skusić się na jeden ze scrubów Organic Shop pachnących truskawkowym dżemem lub lodami z bitą śmietaną.

Physicians Formula – naturalne kosmetyki z Ameryki

Czy kosmetyki do makijażu mogą być naturalne? Oczywiście! Organic Wear CC to wyjątkowy tusz do rzęs od Physicians Formula. Jego skład jest w 100% naturalny. Co więcej, 70% jego składników jest organicznych! Takie zdrowe kosmetyki z Ameryki to my lubimy – produkty Physicians Formula udowadniają, że makijaż może być zgodny z duchem bio.

Moje wielkie greckie kosmetyki Korres

Korres to grecka marka naturalnych kosmetyków. Zawierają w składzie organiczne wyciągi roślinne – czerpią z naturalnego bogactwa greckiej flory. Większość produktów zawiera ponad 90% składników pochodzenia naturalnego. Warte polecenia jest mleczko do ciała Korres Basil Lemon Body Milk, które pielęgnuje i odżywia skórę.

Natura Siberica – organiczna kosmetyka z Syberii

Słynie z naturalnych szamponów bez SLS, ale w jej ofercie znajdziesz też inne cuda natury. Natura Siberica oferuje też mydła od oczyszczania twarzy, np. północne mydło Northern Soap For Deep Facial Cleansing. W ich składzie znajdziesz 95% roślinnych składników, certyfikowane ekstrakty i oleje.

Naturalne i skuteczne Miya Cosmetics

Miya Cosmetics to polska marka, która mówi NIE parabenom, SLS, parafinie, silikonom, olejom mineralnym, PEG-om, sztucznym barwnikom. Za to chętnie wkłada w piękne opakowania samo dobro płynące z naturalnych olejków i składników roślinnym. My Wander Balm to seria zdrowych kosmetyków bijąca nowe rekordy popularności.

Naturalne i skuteczne Miya Cosmetics

Miya Cosmetics to polska marka, która mówi NIE parabenom, SLS, parafinie, silikonom, olejom mineralnym, PEG-om, sztucznym barwnikom. Za to chętnie wkłada w piękne opakowania samo dobro płynące z naturalnych olejków i składników roślinnym. My Wander Balm to seria zdrowych kosmetyków bijąca nowe rekordy popularności.

Szampony naturalne Macadamia Professional

Szukasz szamponu bez SLS? Wypróbuj szampony, odżywki i maski Macadamia Professional. Szampony naturalne tej marki cieszą się szczególnie dobrą opinią kobiet, które borykały się z problemem suchych i zniszczonych włosów.

Kosmetyki naturalne z Włoch – Phytorelax

W laboratoriach Phytorelax najważniejszymi składowymi kosmetyków są te pochodzące z flory. Włoska marka oferuje linie naturalne i linie organiczne. Podkreśla swoją transparentność – jeśli obiecuje, że w jej produktach nie ma SLS, parabenów, olei mineralnych, niklu, PEG-ów, barwników itd., to możesz być pewna, że tak faktycznie jest. Zwróć uwagę na skład na ich opakowaniach w charakterystycznych ramkach. Nie mogliśmy zdecydować się, który naturalny kosmetyk do twarzy lub ciała jest najlepszy – wszystkie produkty Phytorelax są naturalnie niezawodne!

Żel pod prysznic bez sls

1.Biały Jeleń Łagodzeinie skóra wrażliwa

2.Biały Jeleń Hipoalegiczny

3.Biały Jeleń dla aktywnych

4.Dove go fresh

5.Dove purely pampering

6.Dobe caring protection

7.Dove silk glow

8.Dove go fresh

9.Dove gentle exfolating

10.Alterra duschgel

11.Alterra cremedusche

12.Johnsons baby

13.Nivea baby

14.Ziaja dla dzieci

15.Baby dream kopf-bis-fub

16.Baby dream wohlfuhl-bad

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here