W dzisiejszych czasach wybór produktów w sklepach jest wręcz ogromny. Nie ma w tym fakcie nic dziwnego, po latach, gdy (jeszcze w poprzednim systemie) mieliśmy rzeczywistość w której półki sklepowe świeciły pustkami, producenci coraz chętniej wprowadzają swoje nowości na nasze, polskie półki sklepowe, zaś konsumenci bardzo chętnie je kupują. Świadomość konsumentów jednak rośnie i z miesiąca na miesiąc można zauważyć, że ludzie coraz to bardziej wybrednie robią zakupy. Wybrednie i co najważniejsze, niezwykle odpowiedzialnie. Nie ma w tym nic dziwnego, wszak każdy z nas chce przez długie lata móc cieszyć się pełnią sił i dobrym zdrowiem, a to co spożywamy, czy kosmetyki których używamy z całą pewnością mają na nie wpływ. Dlatego też coraz to częstszym widokiem na sklepowych półkach są produkty pochodzenia ekologicznego, czyli po prostu produkty naturalne. My jako konsumenci coraz częściej, oczywiście jak najbardziej świadomie, po nie sięgamy, by móc po prostu żyć zdrowiej.

Podkład w pudrze podkładowi w pudrze nie równy

Dlaczego jednak produkty czysto ekologiczne wydają się być zdrowsze? Otóż tak naprawdę podkład w pudrze podkładowi w pudrze nie jest równy! Wynika to z faktu, iż producenci zwykłych, regularnie sprzedawanych produktów (tych bez oznaczenia ekologiczne), bardzo często decydują się już na etapie produkcji z zamiany niektórych składników. Mianowicie niektóre ze składników pochodzenia naturalnego podczas produkcji zastępowane są sztucznymi, chemicznymi zamiennikami. Oczywiście, nie jest tak, że gdy zaczynamy używać podkładu w pudrze, który nie był oznaczony jako ekologiczny, narażamy swoje życie lub zdrowie na szwank, jednak z całą pewnością musimy pamiętać, iż co jasno wykazują niezależne badania, regularne stosowanie tak wytworzonych produktów, czyli tych z dodatkami chemicznymi, po latach może nieść naprawdę zgubne skutki dla naszego zdrowia. Bezpośrednio więc nie nabawimy się poważnych chorób, chyba że akurat będziemy mieli pecha i dopadnie nas reakcja alergiczna na któryś ze składników produktu, ponieważ żaden produkt wprowadzony do regularnej sprzedaży pod żadnym pozorem nie może powodować u nas zagrożenia naszego zdrowia, ani tym bardziej życia, jednak z całą pewnością po latach użytkowania takiego produktu odczujemy jego zgubne efekty. Dlatego też, poniekąd w opozycji do tych chemicznie stworzonych produktów powstają również produkty ekologiczne. Te z kolei pozbawione są niezdrowej chemii, a całe ich pochodzenie można zamknąć w jednym tylko słowie, mianowicie w słowie „naturalne”. Otóż, są to produkty, których wszelkie składniki użyte do ich stworzenia są pochodzenia naturalnego, nie znajdziemy więc tutaj najmniejszego nawet śladu jakiegokolwiek chemicznego zamiennika, a do czynienia mamy z czystą, niczym nie skażoną naturą. Nie trzeba chyba nikogo dziś przekonywać do tego, że tak stworzony produkt, czyli produkt w pełni naturalny jest po prostu o wiele zdrowszy niż jego odpowiednik do produkcji którego zastosowano całkiem pokaźne ilości chemicznych zamienników, prawda?

Nie dajmy jednak się nabrać

Musimy pamiętać jednak, że nie wszystko co się świeci to złoto. Ta stara jak świat prawda sprawdza się również idealnie w przypadku produktów ekologicznych. Mianowicie producenci od razu zauważyli rosnącą popularność produktów ekologicznych i postanowili nieco ją wykorzystać. W jaki sposób? Mianowicie wszystkie hasła typu „zdrowy produkt” czy „w produkcji zastosowano powszechnie używane składniki” zazwyczaj są jedynie zwykłymi chwytami marketingowymi, które na celu mają budzić od razu skojarzenia klientów ze zdrowymi produktami pochodzenia ekologicznego. Niestety, nie zawsze tak jest. Aby uniknąć pomyłek i złapania się na tego rodzaju chwyty marketingowe powinniśmy po prostu nieco bliżej poznać skład wybranego przez nas produktu. Zwykły podkład w pudrze będzie posiadał w swoim składzie wiele składników pochodzenia chemicznego, zaś podkład w pudrze ekologiczny zawiera głównie składniki pochodzenia roślinnego, w pełni naturalnego. Aby móc odpowiednio wykonać taką analizę składu należy jednak zapoznać się z poszczególnymi składnikami chociażby w internecie. Dzięki temu z łatwością odróżnimy te pochodzenia naturalnego od tych, które zostały wytworzone sztucznie, czyli od tych, które są po prostu czystą chemią. Wiele osób jednak boi się samemu poddać analizie składu, gdyż wydaje im się, że jest to zbyt trudne. Właśnie nie! Na każdym opakowaniu musi znajdować się lista składników jakie zostały wykorzystane podczas produkcji danego produktu, zaś jeśli tylko zaczerpniemy odpowiedniej wiedzy chociażby z sieci, nawet przygotowując sobie małą ściągawkę, z całą pewnością uda nam się dowiedzieć nieco więcej na temat interesującego nas produktu i wybrać ten odpowiedni, prawdziwie ekologiczny, nie dając nabrać się na zwykłe marketingowe chwyty reklamowe. Mimo, iż produkty pochodzenia ekologicznego bardzo często są nieco droższe od ich sztucznych odpowiedników potraktujmy to jako inwestycję w coś bezcennego, mianowicie jako inwestycję w nasze zdrowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here