W dzisiejszych czasach wybór kosmetyków jest przeogromny. Szczególnie jest to widoczne, kiedy porównamy sobie dzisiejszą rzeczywistość z tą, którą mieliśmy jeszcze podczas poprzedniego systemu. Przed laty nie było tak dużego wyboru jak teraz. Dziś sam wybór odpowiedniego sklepu jest niezwykle trudny, zaś by zdecydować się jeszcze na konkretny, odpowiedni produkt tym bardziej musimy się natrudzić. Niezależnie więc czy wybierzemy się do małego, osiedlowego sklepiku, czy to do dużej galerii, gdzie wejdziemy do sklepu należącego do wielkiej sieci drogerii, naszym oczom okaże się wiele półek z interesującymi nas produktami, a każdy kolejny z nich niemal identyczny jak poprzedni. Jak się tu odnaleźć? Jakimi kryteriami się posługiwać, by kupić ten jeden, odpowiedni produkt? Producenci wręcz przekrzykują się kolejnymi to ofertami, zaś konsumenci są nieubłagani, robią zakupy coraz to bardziej przemyślane i coraz to częściej kierują się jakością danego produktu, a dopiero później zwracają uwagę na niższą cenę. To właśnie z tego powodu coraz to bardziej popularne stają się produkty oznaczone ekologiczne. Są one o wiele lepsze jakościowo, zdrowsze i mimo że droższe to konsumenci coraz chętniej po nie sięgają.

Co takiego kryje w sobie podkład mineralny w płynie

Weźmy jako przykład jeden z kosmetyków, czyli podkład mineralny w płynie. Co takiego wyróżnia podkład mineralny w płynie od zwykłego podkładu w płynie? Poza nieco wyższą wydawać by się mogło ceną? Otóż, każdy kosmetyk mineralny jest również kosmetykiem ekologicznym. No prawie każdy. Kosmetyki ekologiczne zaś są o wiele lepsze jakościowo i po prostu zdrowsze niż regularnie sprzedawane kosmetyki, czyli te, które nie są oznaczone mianem ekologicznych. Ma to związek z faktem, iż podczas produkcji ekologicznych kosmetyków nie ma miejsca na najmniejsze nawet oszustwa czy dodatki tańszych składników chemicznych. Cały skład kosmetyków naturalnych, takich jak właśnie nasz podkład mineralny w płynie to po prostu składniki naturalne, najczęściej pochodzenia roślinnego. Dlaczego jednak są one droższe? W przypadku regularnie sprzedawanych, nieekologicznych produktów, podczas produkcji niektóre z naturalnych składników zamienia się tańszymi, łatwiej dostępnymi i co ważne, nieco bardziej efektywnymi składnikami, dodatkowo zaś używa się przeróżnych wzmacniaczy smaku, zapachu oraz konserwantów, niestety pochodzenia chemicznego co nie pozostaje bez wpływu na stan naszego zdrowia. Owszem, tak przygotowane produkty w żaden sposób, jeśli tylko trafiają do regularnej sprzedaży, nie mogą zagrażać naszemu zdrowiu, ani tym bardziej życiu, jednak niezależne badania jasno i nieubłaganie wskazują, że regularne korzystanie z produktów w których składzie znajduje się chemia, po latach może doprowadzić nas do niemałych problemów ze zdrowiem. I mowa tutaj nie tylko i wzmożonych reakcjach alergicznych. Brak tańszych zamienników wpływa więc na ostateczną cenę produktu. Warto jednak potraktować tę niewielką dopłatę jako czystą inwestycję w coś bezcennego. Mianowicie w nasze zdrowie. Po co więc ryzykować. Z tego właśnie powodu kosmetyki naturalne i ekologiczne, takie właśnie jak podkład mineralny w płynie są po prostu lepsze i coraz to bardziej popularne.

Nie dajmy się jednak nabrać.

Producenci, często ci nieuczciwi, doskonale widzą jaką to popularnością mogą poszczycić się w dzisiejszych czasach produkty ekologiczne, więc śmiało stosują różne sztuczki i chwyty marketingowe by nas nieco nabrać i nakłonić, często nie do końca uczciwie, do wyboru ich właśnie produktu. Dlatego też powinniśmy uważać na wszelkie hasła reklamowe typu „sama natura” czy na przykład „zdrowy produkt”. Owszem, słowa te mogą nam kojarzyć się z naturalnymi produktami ekologicznymi, jednak najczęściej nasze skojarzenia z naturą to jedyne co łączy taki produkt z produktem ekologicznym. Dlatego też najpewniejszym sposobem jest po prostu zapoznanie się ze składnikami z którymi mamy do czynienia w danym produkcie. Składu swojego produktu nie może ukrywać przed nami żaden producent, więc wystarczy poddać go analizie. Owszem, na pierwszą myśl może wydawać się to skomplikowane, jednak zachowajmy spokój. Wszelkie te nieznane nam słowa i oznaczenia z całą pewnością da się wyjaśnić, korzystając chociażby z wiedzy jaką możemy zaczerpnąć na stronach internetowych. A tych naprawdę pomocnych jest całkiem sporo. Wystarczy więc następnym razem zanim pójdziemy na zakupy poświęcić maksymalnie pół godziny, by nieco przejrzeć popularne składniki i dowiedzieć się jakie pochodzenie one za sobą kryją. Śmiało możemy przygotować sobie prostą ściągawkę, tak aby nie dać się nabrać na nie do końca uczciwe chwyty marketingowe, które tak często na swoich produktach umieszczają ich producenci. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że produkt który kupujemy rzeczywiście jest naturalny i najwyższej jakości, opłaci się nam to, zarówno pod względem finansowym, jak i oczywiście pod względem zdrowotnym. A na tym zależy chyba nam wszystkim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here