W dzisiejszych czasach wybór w sklepach jest po prostu przeogromny. Niezależnie o jakiej branży i o jakiego typu produktach mówimy, z całą pewnością tak szeroka gama produktów łatwo może nas zmęczyć już podczas samej wizyty w sklepie. Dodatkowo tak po prawdzie nie wiemy na co dokładnie mamy się zdecydować. Owszem, z całą pewnością istnieją jakieś kryteria, którymi kierujemy się przed dokonaniem zakupu, jednakże i ten fakt nie zawsze nam pomaga. Niezależnie więc czy na zakupy wybieramy się do dużego sklepu należącego do sieci sklepów, czy też może do małej drogerii, która od dawnych lat istnieje na naszym osiedlu, a jego obsługa to nasi dobrzy znajomi, którzy chętnie nam pomagają w wyborze, naszym oczom ukazuje się dziesiątki, jeśli nie w tych większych sklepach setki różnych produktów, które jednak z pozoru są takie same. Najczęstszymi kryteriami więc którymi kierujemy się przy zakupie jest po pierwsze cena danego produktu, po drugie jego jakość, po trzecie zaś reklama. Niestety, nie zawsze są to odpowiednie kryteria.

Dlaczego kosmetyki bez parabenów są po prostu lepsze

Idąc do drogerii, niezależnie czy wybieramy się do małego sklepiku z kosmetykami na naszym osiedlu, czy też może do dużej galerii handlowej, gdzie króluje drogeria należąca do wielkiej sieci, naszym oczom ukazuje się dosyć pokaźna ilość półek z interesującym nas produktem. Nie każdy produkt jest jednak odpowiedni. Dlatego też powinniśmy zastanowić się nieco bardziej nad tym jakiego wyboru dokonamy. Bardzo często widzimy półki oznaczone jako zwykłe kosmetyki, a na nich kosmetyki, które widzimy bardzo często w reklamach, czy to w prasie, czy to w internecie, czy to nawet w telewizji, druga zaś półka oznaczona jest jako kosmetyki bez parabenów. Na niej z kolei widzimy produkty nieco mniej nam znane, dodatkowo nieco droższe, więc co tak po prawdzie robimy? Bez większego zastanowienia sięgamy po produkt z pierwszej półki. Niestety jest to błąd. Dlaczego? Już spieszę z wyjaśnieniem. Mianowicie kosmetyki bez parabenów są kosmetykami najczęściej ekologicznymi. Co to oznacza? Mianowicie mówi nam to tyle, że większość składników danego produktu jest pochodzenia naturalnego. Przyjrzymy się nieco bliżej regularnej produkcji kosmetyków, tych które nie są oznaczone jako ekologiczne. Podczas produkcji, producenci bardzo chętnie wykorzystują tańsze i o wiele łatwiejsze w dostępności składniki pochodzenia chemicznego, nienaturalne. Takie jak wszelkiego rodzaju ulepszacze smaku, zapachu czy nawet działania. Dodatkowo niektóre ze składników odpowiedzialne za działanie naszego kosmetyku również zostały zastąpione sztucznymi zamiennikami. Poza tym i szeregiem innych składników pochodzenia chemicznego, do naszych kosmetyków dodawane są również substancje konserwujące pochodzenia chemicznego, czyli właśnie parabeny. Niestety, niezależne badania jasno wskazują, że długotrwałe i regularne użytkowanie takich właśnie produktów, wyprodukowanych z dodatkiem chemii może przyczynić się po latach do pogorszenia się dosyć poważnie naszego stanu zdrowia. Wzmożone reakcje alergiczne to przy tym jedynie przysłowiowy pikuś. Po co więc ryzykować? W przypadku kosmetyków ekologicznych, czy tam kosmetyków oznaczonych jako kosmetyki bez parabenów mamy pewność, że są one wyprodukowane bez jakiegokolwiek dodatku chemii, dzięki czemu, czego nie trudno się domyślić, są po prostu o wiele lepsze dla naszego zdrowia. Choć i tu nie zawsze!

Należy być uważnym

Niestety, producenci bardzo szybko wyczuli z tygodnia na tydzień rosnącą popularność produktów ekologicznych, takich jak kosmetyki bez parabenów i bardzo często zdarza się, że nasze kosmetyki bez parabenów rzeczywiście nie zawierają tych substancji konserwujących, jednak w ich składzie obecne są inne składniki chemiczne, czasami nawet po prostu o wiele bardziej gorsze od tych parabenów. Niestety, taka jest już prawda. Oczywiście takie kosmetyki w żaden sposób bezpośrednio nie zagrożą naszemu zdrowiu, ani tym bardziej życiu, ponieważ żaden produkt przeznaczony do użytkowania przez nas, nie może tego zrobić, jeśli jest wprowadzony do regularnej sprzedaży, jednak badania jasno wykazują, że nie są one najzdrowsze. Jak więc nie dać się oszukać? Po prostu należy wybierać bardziej odpowiedzialnie. Jeśli nie mamy pewności co do danego produktu powinniśmy poddać analizie jego skład, który zawsze jest gdzieś na opakowaniu wypisany, najczęściej z tyłu tego opakowania. Nie jest to nic trudnego, więc bez obaw! Analiza składu okaże się wręcz dziecinnie prosta, jeśli tylko odpowiednio się za nią weźmiemy, czyli przestudiujemy chociażby w internecie (a wiedzy tutaj na ten temat jest naprawdę sporo), wszelkie kwestie związane z najczęściej używanymi przez producentów składnikami kosmetyków. Dodatkowo warto zapoznać się również z odpowiednimi certyfikatami, którymi mogą posługiwać się jedynie producenci, których produkcja od początku do samego końca jest w pełni naturalna. Dzięki temu wybierając kosmetyki bez parabenów będziemy mogli mieć stu procentową pewność, że są one w pełni naturalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here