W dzisiejszych czasach wybór jednego, odpowiedniego produktu w sklepie wcale nie należy do najprostszych. Z tygodnia na tydzień w ofercie zarówno tych mniejszych sklepów, jak i tych większych drogerii należących do dużych sieci, pojawia się coraz to większa liczba produktów, a każdy producentów za nie odpowiedzialny, stara się jak najmocniej przekonać nas, że powinniśmy wybrać właśnie ten, stworzony przez niego produkt. Bardzo często stosują oni przeróżne, nie zawsze uczciwe chwyty marketingowe, które nie zawsze kończą się jedynie na promocjach i obietnicach cudownego działania. Niezależnie więc czy idziemy do naszej osiedlowej, małej drogerii w której zakupy robimy już od lat, a sprzedawczynią jest nasza dobra znajoma, czy też może do dużej galerii handlowej w której niedawno otworzył się duży sklep drogeryjny, stajemy przed niezwykle skomplikowanym wyborem. A my przecież chcemy jedynie kupić dobry puder mineralny. Jak sobie z tym poradzić?

Najważniejsza jest wiedza!

Aby dokonać odpowiedniego wyboru i kupić naprawdę dobry puder mineralny, który będzie nas satysfakcjonował nie powinniśmy brać pierwszego lepszego produktu, nawet jeśli ten obecny jest jako reklama we wszystkich mediach jakich używamy. Zacznijmy więc od tego czym tak po prawdzie różni się dobry puder mineralny od dobrej jakości zwykłego pudru. Mianowicie już sama nazwa wskazuje, iż ten pierwszy jest mineralny, za czym idzie fakt, iż jest on również ekologiczny. Co to tak naprawdę oznacza poza widoczną na pierwszy rzut oka różnicą cenową, która mówi nam jedynie tyle, że dobry puder mineralny czyli ekologiczny jest po prostu droższy? I dlaczego tak właściwie produkty ekologiczne są droższe? Już spieszymy z wyjaśnieniem. Produkt ekologiczny to taki, który powstał z użyciem jedynie w pełni naturalnych składników, bez jakiegokolwiek dodatku chemii. Jest to szczególnie ważne, gdyż w przypadku produkcji kosmetyków zwykłych, które dostępne są w regularnej sprzedaży, czyli tych, które nie mają oznaczenia produktu ekologicznego sprawa wygląda nieco inaczej. Produkcja takich, nieekologicznych produktów w dużej mierze opiera się na używaniu składników chemicznych, takich jak wszelkiego rodzaju polepszacze zapachu czy smaku, a nawet wyglądu, konserwanty czy składniki mające na celu wzmocnić lub całkowicie nadać działanie produktu. W sposób bezpośredni nie może zagrozić to naszemu zdrowiu, gdyż żaden produkt wprowadzony do regularnej sprzedaży sklepowej nie może w żaden sposób zagrażać bezpośrednio naszemu zdrowiu, ani tym bardziej życiu, jednakże niezależne badania jasno i nieubłaganie wskazują na to, że długotrwałe i regularne używanie takich właśnie produktów wyprodukowanych z dodatkiem chemii po latach może mieć zgubny wpływ na stan naszego zdrowia, a wzmożone reakcje alergiczne to najmniejsze z tych problemów. W przypadku kosmetyków ekologicznych zaś, takich jak na przykład między wieloma innymi właśnie dobry puder mineralny, podczas produkcji ogranicza się, a właściwie całkowicie rezygnuje ze wszelkich dodatków chemicznych, a wszystkie składniki takiego pudru od początku do końca są pochodzenia naturalnego. Co jak nie trudno się samemu domyślić jest o wiele bardziej zdrowe niż produkty regularne. Skąd jednak ta nieco wyższa cena? Chemiczne zamienniki są nie dość, że tańsze i łatwiejsze w zdobyciu, to jeszcze są często o wiele bardziej efektywne niż ich naturalne oryginały, dlatego też są tak często i chętnie wykorzystywane.

Jak nie dać się nabrać.

Pamiętajmy jednak, że dobry puder mineralny musi mieć w składzie same naturalne składniki. Jeśli jest inaczej, nie jest on tak do końca mineralny, a śmiało możemy nazywać go pudrem chemicznym. Producenci bardzo często stosują przeróżne chwyty marketingowe, takie jak ozdabianie opakowań swoich produktów hasłami takimi jak między wieloma innymi na przykład „zdrowy produkt” czy „naturalnie zdrowe”, co ma budzić w nas, jako potencjalnych klientach, bezsprzeczne skojarzenia z produktami ekologicznymi. Niestety te nasze, co należy nadmienić niezwykle błędne skojarzenia są często jedynym co łączy dany produkt z prawdziwymi produktami ekologicznymi. Jak nie dać się więc nabrać? Należy sprawdzać skład interesującego nas produktu. Skład produktu zawsze musi być podany gdzieś na opakowaniu, najczęściej znajduje się to mniejszym drukiem z tyłu. Prawdziwie ekologiczne produkty mają do siebie to, że ich skład może nie jest zbyt pokaźny, jednak już na pierwszy rzut oka można jasno zauważyć, iż obecne są w nim jedynie naturalne składniki, najczęściej pochodzenia roślinnego. Dodatkowo, kupując produkt w pełni ekologiczny, mamy niemal stu procentową pewność, że nie był on przed wprowadzeniem do sklepów testowany na zwierzętach, co przecież jest szczególnie ważne. Taki produkt jest z reguły droższy, bo też i jego produkcja jest nieco droższa, ale nie jest to jakaś zawrotna kwota, więc śmiało możemy potraktować tę małą różnicę cenową, czy jak kto woli dopłatę jako inwestycję w nasze zdrowie. A te przecież jak wszyscy wiemy, jest po prostu bezcenne i nie należy na nim w żaden sposób oszczędzać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here