Podkład mineralny to jeden z tych kosmetyków który bardzo delikatnie działa na naszą cerę. Stąd właśnie jego popularność wśród innych podkładów.

podkład mineralny jak sama nazwa wskazuje złożony jest wyłącznie z naturalnych składników. Dokładniej są to sproszkowane minerały. Wśród tych minerałów są te, które pełnią rolę pigmentów (dzięki nim możemy dobrać kolor podkładu do odcienia swojej skóry), należą do nich m. in. : tlenek żelaza, tlenek cynku, dwutlenek tytanu, ultramaryna, żółcień, czerwień i czerń żelazowa. W podkładach mineralnych są również wypełniacze które sprawiają że nasze zmarszczki są mniej widoczne, a rozszerzone pory stają się prawie niewidoczne. Do tych najpopularniejszych zaliczamy m. in.: talk, mikę, krzemionkę, kaolin, glinkę żółtą, czerwoną i zieloną.

Warto jednak zaznaczyć że to nie chodzi o to co dane podkłady mineralne zawierają, ponieważ to samo możemy spotkać w podkładach płynnych, normalnych. Najważniejsze jest to co właśnie te podkłady nie zawierają. A nie znajdziemy w nich konserwantów (m. in. parabenów), barwników, aromatów, silikonów – zawierają wyłącznie składniki pochodzenia naturalnego. Dzięki temu nie tylko zakrywamy nasze niedoskonałości ale również ten podkład nas nie podrażnia i działa na nasza skórę łagodząco. Wykazuje też działanie antybakteryjne i ogranicza ilość wydzielanego sebum. Ważne jest to że z podkładów mineralnych mogą korzystać osoby z problemami skórnymi takimi jak trądzik, zaskórniki czy uczulenia.

Wybór odcienia

Tak jak w przypadku każdego innego podkładu tu również trzeba wybrać odpowiedni odcień naszej skóry. Odcień musi być tak dobrany aby idealnie zgrał się z kolorem naszej skóry. O ile właśnie w tego typu podkładach efekt maski na pewno się nie pojawi to zły odcień podkładu może narobić bardzo duże zło. Aby więc wybrać odpowiedni odcień podkładu trzeba ustalić odcień naszej skóry. Najlepiej zrobić to w naturalnym świetle gdyż wtedy kolor naszej skóry nie jest przekłamny. Robiąc to w świetle żarówkowym możemy źle ocenić naszą skórę i przez to wybrać nawet o dwa odcienie ciemniejszy podkład.

Warto również zanim zakupimy cały produkt (co często bardzo dużo nas kosztuje) warto poprosić o próbeczkę takiego podkładu. Lepiej najpierw sprawdzić odpowiednio odcień mając próbkę niż źle dobrany podkład pełnowymiarowy który potem bardzo trudno zwrócić po otwarciu.

Często kosmetyki mineralne dostępne są w odcieniach: Beige, Natural, Golden, Sunny (wymienione od najjaśniejszej do najciemniejszej).

Rodzaj cery

Wybierając podkład nie tylko należy spojrzeć na odcień naszej cery ale również na jej rodzaj. Osby z cerą przetłuszczającą i skłonną do wyprysków powinny sięgać po podkłady matujące. Te które mają cerę suchą to rozświetlające.

Wybór marki

Na naszym rynku jest wiele marek które w swojej ofercie mają właśnie podkłady mineralne. Takich marek z roku na rok jest coraz więcej. Nie ma co się dziwić. Podkłady mineralne w ostatnim czasie są bardzo popularne. Tak więc jak wybrać odpowiedni produkt i markę? Jest ułatwienie, gdyż od lat na polskim rynku królują te same marki. Polki chętnie sięgają po podkłady mineralne rodzimej marki Annabelle Minerals, i to nie tylko ze względów patriotycznych. Bardzo popularne są również Lily Lolo, Earthnicity Minerals, Meow Cosmetics, Ecolore. Także firmy, które nie są wyspecjalizowane wyłącznie w produkcji kosmetyków mineralnych, mają je w swojej ofercie, np. Clarins, Bioderma, Artdeco. To, który kosmetyk okaże się najlepszy w przypadku konkretnej kobiety, zależy od wielu czynników – najlepiej wybrać właściwy, korzystając z próbek lub kierując się opiniami innych użytkowniczek.


Jak nakładać podkład mineralny?

Nakładanie podkładu mineralnego na sucho

1. Wysyp niewielką ilość podkładu na dołączony do niego spodeczek.

2. Nałóż podkład na pędzel w ten sposób, by był on niewidoczny zarówno na spodku, jak i na pędzlu – „wmasowuj” pędzel w spodek.

3. Jeśli mimo wszystko na pędzlu zostaną widoczne elementy podkładu, nie strzepuj ich, nie wywołuj „pyłu”. Delikatnie stuknij brzegiem pędzla o spodek tak, by niewielkie resztki do niego spadły

4. Jeśli masz skórę delikatną, suchą lub naczynkową, nakładaj podkład ruchem posuwistym z góry na dół.

5. Jeśli twoja cera jest sucha, zostawiaj na niej za pomocą pędzla stempelki.

6. Cera tłusta, mieszana i normalna najlepiej przyjmie okrężne ruchy pędzla.

Wady i zalety podkładów mineralnych

Zaletą podkładów mineralnych jest na pewno to, że nie uczulają, działają antybakteryjnie,nie zatykają porów, że zawierają wyłącznie naturalne składniki-tlenek cynku i dwutlenek tytanu to naturalne filtry przeciwsłoneczne, inne substancje nadają skórze matowości, jedwabistości, kryją ją. Na pewno nie szkodzą, ale i nie mają wyjątkowych właściwości – nie można więc rezygnować na ich korzyść z kremów nawilżających czy kremów z filtrem UV.

Warto dodać, że podkłady mineralne z definicji mają zawierać wyłącznie naturalne składniki i tak jest w przypadku najbardziej uznanych marek. Zawsze jednak należy sprawdzać skład i producenta konkretnego produktu, ponieważ podkład mineralny koniec końców nie zawsze się takim okazuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here