Nie ma co ukrywać. Dzisiejsze czasy sprzyjają przedsiębiorcom. Nie ma w tym więc nic dziwnego, że na sklepowych półkach, szczególnie jeśli porównamy aktualny stan rzeczy z sytuacją sprzed obecnego systemu, gdzie na sklepowych półkach świeciły przysłowiowe pustki, istnieje naprawdę wiele produktów. Czasem jest ich tak dużo, a wszystkie z pozoru identyczne, że naprawdę tracimy bardzo dużo czasu, by wybrać ten jeden odpowiedni, a i nie zawsze jesteśmy z tego wyboru tak do końca zadowoleni. Dotyczy to nie tylko sprzętu elektronicznego, czy chociażby żywności, ale również i kosmetyków. To właśnie na żywność i kosmetyki jakie kupujemy powinniśmy zwracać szczególną uwagę. Dlaczego? Otóż większość tego typu produktów, które dostępne są w regularnej sprzedaży, ma to do siebie, że w ich składzie znajdziemy naprawdę wiele składników pochodzenia chemicznego, które mogą nieść zgubny wpływ dla naszego zdrowia. Oczywiście, po jednokrotnym, czy nawet kilkukrotnym użyciu danego produktu nie odczujemy zbyt dużej różnicy w stanie naszego zdrowia (chyba, że akurat jesteśmy uczuleni na dany składnik, wtedy wielce możliwym jest, że pojawi się u nas reakcja alergiczna), jednakże niezależne badania od wielu lat jasno i nieubłaganie pokazują, że regularne używanie produktów w których składzie jest wiele składników chemicznych, po wielu latach może mieć zgubny wpływ dla naszego zdrowia. Nic więc dziwnego, że należy zwracać szczególną uwagę na skład żywności oraz kosmetyków jakie kupujemy i używamy, prawda?

Sypki puder mineralny, a zwykły puder mineralny

Konsumenci są tych informacji coraz to bardziej świadomi, co wcale nie ułatwia życia producentom. Każdy z nas chce przecież przez długie lata cieszyć się pełnią sił i dobrym zdrowiem, nie narzekając zbytnio na pogarszający się jego stan. Dlatego też coraz to chętniej korzystamy z produktów ekologicznych. W tym również z kosmetyków pochodzenia produkcji ekologicznej. Różnica między produktem sypki puder mineralny a sypki puder który nie ma pochodzenia ekologicznego może być naprawdę diametralna, mimo że działanie jest na pierwszy rzut oka bardzo do siebie zbliżone. Po pierwsze, należy poddać nieco dokładniej analizie skład danego produktu. Producent nie może w żaden sposób ukrywać przed nami składu produktu, więc dobra nasza. Niestety, nie zawsze mają się oni czym chwalić, więc bardzo często używają oni nazewnictwa, które może wprowadzać czytelnika w błąd. O tym jednak później. Dlaczego ekologiczne produkty są po prostu zdrowsze? Odpowiedź na to pytanie jest wręcz banalnie prosta. Ekologiczne produkty są zdrowsze, ponieważ są one stworzone w stu procentach ze składników w pełni naturalnych, bez jakiegokolwiek, najmniejszego nawet grama obecności w ich składzie sztucznych zamienników, wzmacniaczy czy konserwantów.

Jak nie dać się nabrać

Niestety nie każdy sypki puder mineralny jest sobie równy. Dlaczego? W przypadku kosmetyków ekologicznych nie istnieją tak duże restrykcje prawne, jak jest to w przypadku produkcji ekologicznej żywności. Tutaj musimy sami poddać analizie udostępniony przez producenta danego produktu, z reguły z tyłu opakowania, skład i porównać go sobie z innym produktem. Często jednak jest to dla nas czarna magia i wydaje się być bardzo trudne. Na szczęście tutaj z pomocą przychodzi internet. Dzięki wskazówkom, które naprawdę nieciężko jest znaleźć w sieci bardzo szybko i w łatwy sposób możemy dowiedzieć co tak naprawdę kryje się za oznaczeniami poszczególnych składników, które wchodzą w skład interesującego nas produktu, dzięki czemu będziemy wiedzieli, czy są one pochodzenia naturalnego. Nie damy się więc złapać na chwyty marketingowe typu „zdrowy produkt” czy „produkt naturalny”. Warto również szukać produktów opatrzonych odpowiednimi certyfikatami. Takie certyfikaty przyznawane są jedynie producentom, którzy w rzeczywistości opierają swoje linie produkcyjne o zasady jakie powinny panować podczas produkcji ekologicznej, a te z kolei zazwyczaj są bardzo jasno określone i nie ma w nich najmniejszego nawet miejsca na drobne ustępstwa czy próby oszustwa. Wystarczy więc zrobić porządny research i nawet jeśli nie jesteśmy w stanie wszystkiego zapamiętać, przed tym jak wybierzemy się następnym razem na zakupy przygotować sobie małą ściągawkę i zapisać sobie ją chociażby w pamięci naszego telefonu komórkowego. Nic przecież nie stoi na przeszkodzie, byśmy przystanęli przed produktem w sklepie i przed wrzuceniem go do naszego koszyka dokładniej przestudiowali jego skład. Nie przerażajmy się również ceną. Zazwyczaj produkty w pełni pochodzenia ekologicznego są nieco droższe od tych które dostępne są w regularnej sprzedaży. Ma to związek z tym, iż chemiczne składniki są często o wiele tańsze, łatwiejsze w zdobyciu oraz niestety nieco bardziej efektywne niż naturalne ich oryginały, przez co sam produkt może być po prostu tańszy. Jednak ta pozorna oszczędność w przyszłości może być dla nas zgubna, więc te kilka złotych więcej potraktujmy jako inwestycję w coś czego wartości nie da się określić. W nasze zdrowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here