Wybór produktów w dzisiejszych czasach w sklepach jest po prostu przeogromny. Wyobraźmy sobie, że ktoś kto do tej pory żył w czasach, gdy panował poprzedni system, budzi się nagle w aktualnej rzeczywistości. Podczas wizyty w sklepie czułby się jak w innym świecie. Na przestrzeni ostatnich lat naprawdę wiele się zmieniło, również i pod tym względem. Sami często możemy się pogubić i nie do końca wiemy na który z produktów dokładnie mamy się zdecydować. Nowi producenci chętnie zaczynają swoją działalność, a i giganci obecni na rynku od wielu lat równie chętnie eksperymentują, by móc trafić ze swoją ofertą do kolejnych pokoleń i do zmieniających się gustów klientów. A ci trzeba przyznać stają się coraz bardziej wybredni. Wybredni i świadomi. Coraz częściej sięgamy po produkty po prostu zdrowsze, nawet jeśli wiąże się to z nieco większym wydatkiem. Nie ma w tym nic dziwnego, na co nam pieniądze, skoro nie będziemy mieli zdrowia, prawda? Każdy z nas przecież chce jak najdłużej cieszyć się dobrą kondycją, zarówno psychiczną, jak i fizyczną, a to co jemy czy to czego często używamy, jak na przykład kosmetyki, zdają się mieć na nasze zdrowie bardzo duży wpływ.

Kosmetyki organiczne są po prostu lepsze

Skoro nasza świadomość, jako konsumentów, rośnie, to decydujemy się nieco bliżej przyjrzeć produktom, które często używamy. Mowa tu nie tylko o produktach spożywczych, ale również i o kosmetykach po które coraz to chętniej sięgamy. Idąc do drogerii coraz częściej stoimy przed wyborem produktu z półki zwykłej oraz produktu z półki oznaczonej jako kosmetyki ekologiczne, bio lub kosmetyki organiczne. Dlaczego jednak te organiczne i ekologiczne są po prostu lepsze i dlaczego niestety zazwyczaj są one nieco droższe? Musimy tutaj nieco bardziej zagłębić się w analizie składu danych produktów. Weźmy sobie jako przykład puder. Mamy taki zwykły puder, często reklamowany, a na drugiej półce leży puder mineralny lily lolo. Ten pierwszy, gdy tylko wczytamy się jego skład, wyjawi nam o sobie kilka prawd. Jedna z nich śmiało wskazuję na różnicę, składników jest po prostu więcej. Jednak warto przyjrzeć się im nieco bliżej, co wtedy dostrzeżemy? Dostrzeżemy więc to, że większość składników są to składniki syntetyczne, zazwyczaj sztuczne, pochodzenia chemicznego. Drugim przykładem był puder mineralny lily lolo, tutaj podczas analizy składu nie trudno jest nam dostrzec, że większość składników użytych do produkcji tego właśnie kosmetyku jest pochodzenia naturalnego. Nie ciężko się domyślić, że to co naturalne jest po prostu zdrowsze. Owszem, gdy będziemy korzystać z kosmetyków z dodatkiem chemii, zapewne (jeśli tylko nie mamy na któryś z tych syntetycznych składników alergii), nic nam się złego nie stanie. Przynajmniej tak od razu, ponieważ produkt nie może w sposób bezpośredni zagrażać ani naszemu zdrowi, ani tym bardziej naszemu życiu. Niezależne badania jednak jasno ostrzegają, iż długotrwałe używanie produktów z dodatkiem chemii, przez wiele lat i regularnie może nieść po latach zgubny wpływ dla stanu naszego zdrowia. Po co więc ryzykować? Nawet jeśli kupując te nieco tańsze produkty chemiczne nieco oszczędzimy, to później wydamy te pieniążki na leczenie, a te nie zawsze bywa skuteczne. Dlaczego jednak jest tak, iż produkty ekologiczne są droższe? Weźmy pod uwagę, iż zamienniki chemiczne, a także wszelkiej maści konserwanty są o wiele tańsze i łatwiejsze w zdobyciu niż tak samo działające, naturalne składniki. Tutaj więc odpowiedź wydaje się prosta.

Jedną z takich, ekologicznych firm jest Lily Lolo

Wcześniej jako przykładem posłużyliśmy się produktem jakim jest puder mineralny lily lolo. Czym jest jednak ta firma i dlaczego może stanowić ona istny przykład producenta ekologicznego? Jak podkreśla założycielka firmy, starają się oni wypuszczać na rynek produkty nie tylko w pełni naturalne, ale również i te najwyższej jakości, dodatkowo w żadnym stopniu nie testowane na zwierzętach. I to było to co firmę Lily Lolo wyróżniało na tle konkurencji, w przypadku, gdy inne firmy nie mogły pochwalić się tym, że ich kosmetyki nie są testowane na zwierzętach oraz nie są w stu procentach wyprodukowane z produktów organicznych, firma Lily Lolo stanęła w opozycji i pokazała, że da się tak zrobić. Szybko zauważyły to nie tylko największe gwiazdy na świecie, ale i profesjonalne wizażystki, które doceniły tę firmę za jakość wypuszczanych przez nią na półki sklepowe produktów. W końcu i zwykłe klientki poznały się na jakości i zbawiennym działaniu kosmetyków marki Lily Lolo. Stąd też rosnąca z roku na rok coraz to bardziej popularność tej marki. Dzisiaj, kilka lat po wypuszczeniu pierwszego produktu, marka ta ma swoich oddanych klientów na całym świecie i szturmem podbija nowe państwa. Dlatego też może ona służyć jako swoisty, książkowy wręcz przykład tego, że produkcja kosmetyków nie musi opierać się na łączeniu ze sobą sztucznych składników pochodzenia chemicznego i że podczas niej nie muszą cierpieć niewinne przecież niczemu zwierzęta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here