W internecie ofert sklepów z zdrowymi kosmetykami jest naprawdę dużo. Może więc warto przyjrzeć się temu dlaczego to jest tak bardzo popularne i może pomyśleć o własnym biznesie?

Kosmetyki tak naprawdę są nierozerwalną częścią każdej kobiety. Każda z nas ma w domu minimum 20 różnych kosmetyków. W ostatnim czasie najbardziej cenione są właśnie te naturalne. Więc skoro jest tak wielki na to popyt może samemu spróbować i założyć własny sklep?

Sklep internetowy

Jeśli wiesz że kosmetyki są Twoją pasją, a szczególnie te naturalne to właśnie jest twoja przyszłość! Przecież jeśli Twoja wiedza jest na tyle duża to czemu nie podzielić się tą wiedzą z innymi?

Prowadzenie własnej firmy

Jest to nie lada wyczyn jednak chyba każda z nas chce pracować na siebie na swoje nazwisko, a nie na kogoś innego. Bycie własną szefową to wielka niezależność. Można nawet powiedzieć że przywilej. Nie ma się szefa nas sobą który daje polecenia. Jednak musisz wiedzieć że taka praca wymaga od ciebie dużej samo kontroli.

Jaki popyt jest na kosmetyki naturalne

Można powiedzieć że w ostatnim roku na takie kosmetyki popyt jest największy. Jesteśmy coraz bardziej świadomi tego co pojawia się w naszych ustach ale również na naszym ciele. Chcemy być zdrowi i nie truć się żadnymi chemikaliami. Dlatego właśnie kosmetyki naturalne zdobyły taką popularność w sieci ale również poza nią. Rośnie również w naszym społeczeństwie świadomość ekologiczna i walka o naszą planetę jest coraz większa. Klienci w tych czasach chcą wiedzieć skąd pochodzi dany kosmetyk, jaki ma skład a co najważniejsze gdzie te składniki były zanim trafiły do buteleczki.

Jak wyróżnić się na tle konkurencji?

Na pewno ofertą którą mamy w sklepie. Musimy głośno zaznaczać że takie produkty są w stu procentach naturalne i wiadomego pochodzenia. Dlatego bardzo staranie trzeba wybierać produkty. W ofercie powinni znaleźć się sami liderzy. Jak również kosmetyki które będą dla każdego pod względem wymagań składnikowych, rezultatów jak i ceny. Tak więc ceny muszą być dostosowane pod każdą osobę. Szczególną wagę należy przywiązać do samej obsługi klientów – zawsze chętnie doradzać, często dawać rabaty, dołączać drobne prezenty do zamówień oraz dbać o szybkość wysyłki.

Ważna jest również reklama. Jeśli nie istniejesz w internecie to po prostu cię nie ma. Niestety takie są reala tej rzeczywistości. Warto więc zainwestować na początek w dobrą reklamę. Koszt jest ale same rezultaty takiej reklamy bardzo szybko się nam zwrócą.

Ile pieniążków na rozkręcenie biznesu?

Tak szczerze mówiąc, to im więcej przeznaczymy na rozkręcenie sklepu tym lepiej. Warto zainwestować 15 tys. zł, z czego większość przeznaczyć na zakup towaru. W sklepie internetowym towar to podstawa. Można oczywiście jedynie pośredniczyć w handlu, ale wiąże się to z dużym ryzykiem utraty klienta.

Sklep wraz z domeną kupić już gotowe. Oczywiście cały czas wprowadzać modyfikacje na stronie, tak, aby sklep funkcjonował i posiadał takie usprawnienia. Zakup takiego sklepu to również nie mały koszt 4 tys. zł.

Czy społeczeństwo wybiera już produkty eko?

Nadal jesteśmy bardzo sceptyczni, ale z biegiem czasu stajemy się coraz bardziej otwarci. Na pewno niezwykle pomocne są tu media, w których coraz częściej poruszane są tematy związane z ekologią. Sama ekologia staje się po prostu modna. Jeszcze niedawno w kolorowych magazynach w ogóle nie pojawiały się opisy i reklamy kosmetyków naturalnych – teraz za każdym razem któraś z marek się promuje. Otwierane są eko-bazary i sklepy z żywnością ekologiczną. Coraz więcej jest dedykowanych pozycji prasowych. Myślę, że ta „stara”, mdła komercja powoli się po prostu przejada. Brakuje nam oddechu, chwili spokoju i łona natury. Potrzebujemy odrobinę pożyć w stylu „slow”, a czyste niemodyfikowane produkty nam w tym pomagają. Aż się proszą o powolne celebrowanie ich smaku, aromatu, jakości… Do łask powraca wyjątkowe znaczenie więzi rodzinnych i wspólne godziny spędzone na np. tworzeniu eko zabawek z byle czego. Świat się zmienia, może troszkę uspokaja, a ekologia właśnie tego potrzebuje.

Jakie marki są warte uwagi?

Warto pomyśleć o produktach świeżych które mają 2,5 miesięczną datę ważności.– fridge by yde. Produkty francuskiej marki inspirowanej filozofią jogi – Equavie. Warte uwagi są również ajlepsze marki niemieckie, które już swoją pozycje w kraju zajęły, takie jak Lavera, Sante czy Neobio. Bardzo cenne są marki dopiero wchodzące do Polski, a znane na świecie, np. Balm Balm, Madera, Florame, La Claree, Figs & Rouge itp.

Podsumowanie

Jak widać wszystko da się osiągnąć jeśli tego chcemy. Więc jeśli uwielbiasz kosmetyki i jestes osobą zorganizowaną może warto pomyśleć o własnym biznesie jakim jest właśnie sklep internetowy. Mogą przerażać pierwsze koszt i tak dalej, ale każdy duży inwestor zaczynał od zera i wie że wkład na początku jest bardzo ważny. Potem można osiągać wiele! Liczę że choć pewna część z Was przemyśli sprawę własnego biznesu. Przecież każdy chce być swoim własnym szefem a nie słuchać poleceń kogoś innego. Tak więc do roboty aby osiągać marzenia i szczyty gór w biznesie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here