Kosmetyki rosyjskie w ostatnim czasie stały się bardzo popularne. Na pewno większość z nas zdziwiona jest tą popularnością w blogosferze czy mediach społecznościowych. Co tak bardzo wyróżnia te kosmetyki że są warte uwagi i czy na pewno warto je stosować?

Na pewno w tych czasach zakup w czegoś w ciemno nie jest opłacalny. Wokół dużo blogerek, instablogerek jak i tutoriali na youtube które zawsze z chęcią pomogą nam podjąć właściwą decyzje. Czytanie etykiet jest bardzo dobre, no ale jak nie zawsze wszystko da się z nich wyczytać to może lepiej posłuchać bardziej doświadczonych osób?

Jak wybierać kosmetyki

Musimy jednak bardzo uważać i sprawdzać osoby które polecają nam dane kosmetyki. Nie zawsze robią to szczerze i dla nas, jedynie dla pieniążków które za to mają.

Podam Wam mój przykład czarnej maski Marokańskiej Planeta Organica – hitu na wielu blogach, przez co właśnie i ja zapragnęłam ją mieć. I co? Okazało się,że moim włosom jakoś chyba nie służy, bo końcówki zamiast miękkie są szorstkie 🙁 Podobnie było z serum zwężającym pory Organic Therapy. Pamiętam, że przed zakupem przeczytałam jedną pozytywną oczywiście recenzje, a potem przeżyłam małe rozczarowanie. Wiem, ze nie we wszystkich sytuacjach da się zapanować nad naszym chciejstwem, ale kosmetyki rosyjskie, nawet kupowane pod wpływem pozytywnych opinii innych powinny być dobrane pod nasz typ urody. Oczywiście możliwe jest też, że nawet wtedy, kiedy wydaje nam się, że zgrałyśmy nasz typ z inną osobą, to przeżyjemy małe rozczarowanie. No cóż każda z nas jest inna, nawet niewielka różnica może mieć znaczenie. Tak czy inaczej zwracajmy na to uwagę, bo zmniejsza to prawdopodobieństwo niezadowolenia z zakupów.

Następna ważna sprawa to zakupy na zapas, po to robimy? Często producenci lubią zmieniać składy danych kosmetyków. Jeśli jednak sobie jakiś ulubiony warto zainwestować więcej aby mieć pewność że po skończeniu jednego opakowania mamy w domu następny i to ten który tak bardzo nam się sprawił. Warto jednak mieć pewność co do tego produktu. Kupując nowy nie sprawdzony przez nas krem do twarzy na zapas może nie tylko okazać się nieodpowiedni dla naszej cery ale również te zapasy się zmarnują. Jeśli wiesz że to co kupujesz jest jak najbardziej dla ciebie kup więcej jednak ze świadomością że każdy kosmetyk ma jakąś swoją datę ważności!

Następny aspekt przy zakupie kosmetyków. Jeśli jeden produkt danej marki okaże się dla nas nieodpowiedni to nie znaczy że inny produkt tej samej marki również będzie zły. Nie należy się do marki zrażać. Co jakiś czas każda marka wypuszcza nowe, ciekawe produkty z nowymi składami które na pewno w jakiś sposób podpasują naszym upodobania.

Podsumowanie

Tak więc czy warto kupować rosyjskie kosmetyki? Warto! Jednak zawsze należy pamiętać o składzie danego produktu. Nie można polegać głównie na tym, że jeśli coś u większości się spisało, to będzie też i tak u nas. Wiem, że miano hitu blogosfery i wizażu nakręca w nas niesamowicie chęć spróbowania, ale czasem warto się powstrzymać (co nie jest łatwe) i kupić coś, co nam posłuży, a nie kolejny n-ty szampon, który po kilku użyciach będzie stał i zbierał kurz w łazience. Z wszystkich kosmetyków rosyjskich, które posiadam większość bardzo dobrze się sprawdziła. Myślę, że ciężko byłoby mi znaleźć w drogerii produkty o takich składach i podobnym działaniu. Kosmetyki rosyjskie bogate są przede wszystkim w ekstrakty roślinne i mineralne, które w drogeryjnych produktach albo pojawiają się w mikroskopijnej ilości albo też nie ma ich wcale. Na pewno odmienne pod tym względem są kosmetyki do włosów, szczególnie szampony – wśród rosyjskich łatwo można znaleźć taki bez SLS, z łagodnym środkiem myjącym, który nie wysusza włosów przy codziennym stosowaniu, czego w drogerii ze świecą szukać. Warte uwagi są też odzywki do włosów i maski. Sporą różnicę znajdziemy też w peelingach, a glinki naturalne są godne polecenia. Wszystko oczywiście trzeba dobierać pod nasz własny typ urody, potrzeby skóry i włosów

W ostatnim czasie rosyjskie kosmetyki zostały bardzo potępione, ale czy słusznie. Mówi się że wywołują alergię, są bardzo drogie, mają w sobie siarczan sodu.

Krytyka zawsze była i zawsze będzie. Ale patrząc logicznie czy w Polskich wszystkich kosmetykach są same naturalne składniki, czy w USA produkuje się tylko kosmetyki bez nieodpowiednich dodatków? No właśnie nie! To dlaczego ocenia się że kosmetyki rosyjskie wszystkie muszą być złe? Przecież to wszystko zależy od danej marki, jaki mają skład. Oczywiście w wielu kosmetykach są składy które żadne z nas nie chciałoby nałożyć na swoją skórę. Jednak nie można generalizować wszystkich kosmetyków do jednej półki.

Pamiętajmy zakupy należy robić z głową, czytać etykiety które mamy na opakowaniach a nawet pytać się znajomych czy rodziny czy mieli styczność z danymi produktami. To wszystko da nam więcej niż inne argumenty użyte wyżej. Warto również pamiętać że każdy z nas jest inny i każdy z nas posiada inną skórę która wymaga różnych kosmetyków. Pamiętajmy również o tym przy robieniu zakupów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here